Ana sayfa > Bilgi > İçerik

Filtre ayırıcı çalışma prensibi ve kullanımı ve bakımı

Filtre ayırıcı bir filtre, ikinci filtre ve metal kabuk ve diğer bileşenler içeren tipik bir filtre ayırma cihazıdır, bu temelde filtre ayırıcı ayrıca kanalizasyon vanası, tahliye vanası, basınç düşürme Tablosu, emniyet vanası, ısıtma cihazları ile donatılmıştır ve malzemeyi filtrelemek için kullanılan diğer aksesuarlar.

Filtre ayırıcı içine malzeme, genellikle ilk önce alüminyum tepsi toplandı ve iç filtrelere birleşim filtresi içine dağıldı. Katı yabancı maddeleri filtrelemek için filtre tabakası tarafından birinci adım izlenir; emülsiyonlaşmış yağ ve su ayırma işlemi için ikinci basamak; Birleşim tabakası tarafından üçüncü adım, kartere yerleşen küçük damlacık su damlacıkları birleşmesi olacaktır. Ortaya çıkan küçük su damlacıkları ayrıca ayırma filtresinin su itici etkisi ile ayrılır ve çökeltme tankına yerleşir ve boşaltma valfi tarafından boşaltılır; Bu arada temiz yakıt, ikinci seviye tepsiye ayırma filtresi yoluyla toplanır ve filtre ayırıcının çıkışından boşaltılır.

Filtre ayırıcı için, çalışma durumu ve servis ömrü esas olarak, karar verme basınç farkına dayanır, eğer birleşim filtresi bloke edilmişse, bu sefer filtre ayırıcı filtrenin değiştirilmesi gerekir.

Normal koşullar altında, filtre separatörü uzun süreli sürekli, güvenilir çalışma sonrası monte edildiği sürece genellikle kapak temizliğini açmaz. Bununla birlikte, normal işini etkilememek için, zamanında havalandırma ihtiyacını unutmayın, çünkü kabuğa fazla gaz birikimi zararlıysa.

Aynı zamanda, her yakıt ikmal işleminden sonra bir tortu koymak da gereklidir. Tortudaki suyun normal olması normaldir. Tortu katı kirliliklere sahip bulunursa, neden belirlenmeli ve tedavi önlemleri derhal alınmalıdır. //www.inocofiltration.com/