Ana sayfa > Bilgi > İçerik

Filtre Ayırıcı işleri ve ayırma yöntemleri var

Filtre ayırıcı, farklı malzemeleri farklı ayırma ilkelerine göre ayırabilir. Birincisi, karışımın farklı bileşenleri kullanarak ayrılması ve diğeri, karışımı dağınık parçacıkların boyutuna göre ayırmaktır. Filtre ayırıcı hangi özel ayırma yöntemi?

 

Filtre ayırıcı, malzemeyi yer çekimi sedimantasyonu ile ayırır. Gazın ve sıvının farklı yoğunluğundan ötürü, sıvı, gazla akarken gravitasyonel olarak yüklenir, bu da aşağı doğru bir hıza neden olur; gaz hala özgüne doğru akıyorsa, yani sıvı ve gaz yerçekimi alanında ayrılma eğilimindedir. Aşağı doğru sıvı, toplanacak olan duvara yapışır ve deşarj borusundan boşaltılır.

 

Filtre ayırıcı ayrıca, gazın ve sıvının birlikte akması, bir bariyere rastlanması durumunda gazın saptırması ve gitmesi ve atalet nedeniyle sıvı atılmasına neden olan bölme ayırma ilkesi olarak gazdan sıvıyı ayırmak mümkündür. ileri Hızın, ileri sıvı, boşaltma borusu deşarjı vasıtasıyla beraber yerçekiminin birlikte rolünden dolayı bariyer duvarına bağlandı.

 

Santrifüj kuvveti ayırma aynı zamanda filtre ayırıcı tarafından kullanılan bir ayırma yöntemidir. Sıvıya uygulanan merkezkaç kuvveti genellikle gazın merkezkaç kuvvetinden daha büyüktür. Bu nedenle sıvı santrifüjlü olma eğilimindedir. Sıvı ayırma duvarına yapışır ve yerçekimi nedeniyle aşağı doğru toplar. deşarj.

 

Gazın ve sıvının farklı parçacık boyutlarına bağlı olarak, sıvı gazla karıştırıldığında ve birlikte aktığında, gaz, ekran geçer ve sıvıyı ele geçirirken ekrandan geçer ve yerçekimi altında akar Ayırıcı deşarjının tabanına filtre ayırıcı ekran ayırımı yapılır.

 

Buna ek olarak, filtrasyon separatörü, sıvıların ve gazların, bu karışımlar için kullanıcının tedavi gereksinimlerini karşılamak için ultrafiltrasyon ve ambalaj ayrımları ile ayrılmasıyla daha saf bir sıvı veya gaz elde edilmesini sağlar.

http://www.inocofiltration.com/